FANCAR s.r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


NOVÝ MITSUBISHI OUTLANDER PHEV

Nový Mitsubishi Outlander PHEV je prvým modelom SUV Plug-In Hybrid s pohonom všetkých kolies na svete. Disponuje veľkorysým vnútorným priestorom, jazdnou dynamikou elektrického pohonu, vysokou bezpečnosťou a modernou technológiou.

Predstavuje unikátnu kombináciu 2 elektromotorov poháňajúcich prednú a zadnú nápravu a spaľovacieho benzínového motora s generátorom. Vďaka tomu dokáže jazdiť úsporne a ekologicky v meste a súčasne dosahuje vynikajúci kombinovaný dojazd až 600 km ako potvrdili odborní novinári zo Švajčiarska pri náročných testoch. Maximálny výkon predstavuje až 224 konských síl a kombinovaná spotreba od 2,0 l / 100 km*. Pohonný systém disponuje inteligentným systémom jazdných režimov - čisto elektrickej jazdy s dojazdom viac ako 50 km, sériového generátorom podporovaného a paralelného výkonného hybridného pohonu. Pre tieto vlastnosti je nový Mitsubishi Outlander PHEV vhodný pre každodenné mestské cestovanie aj aktívne využitie mimo mesta.


JEDNIČKA NA SVETOVOM TRHU

 • NAJPREDÁVANEJŠÍ PLUG-IN HYBRID SUV V EURÓPE V ROKU 2017
 • NAJPREDÁVANEJŠÍ PLUG-IN HYBRID V EURÓPE (NAPRIEČ VŠETKÝMI SEGMENTAMI) V ROKOCH 2015, 2016 A 2017
 • NAJPREDÁVANEJŠIE PLUG-IN HYBRIDNÉ SUV NA SVETE V ROKU 2017
 • CELOSVETOVÉ KUMULATÍVNE PREDAJE OUTLANDERU PHEV DOSIAHLI 270 000 VOZIDIEL
 • MAXIMÁLNY SYSTÉMOVÝ VÝKON HYBRIDNÉHO POHONU 224 KONÍ
 • DOJAZD ČISTO NA ELEKTRIKU AŽ 45 KM KOMBINOVANE RESP. 57 KM V MESTE
 • UNIKÁTNY POHON 4X4 S-AWC
 • NOVÝ REŽIM „SPORT" A „SNOW"

 

 • MOŽNOSŤ ŠTANDARDNÉHO Aj RÝCHLEHO DOBÍJANIA
 • 8 ROKOV RESP. 160 000 KM ZÁRUKA NA BATÉRIU POHONU
 • PRIESTOR, KVALITA, KOMFORT A BEZPEČIE VEĽKÉHO SUV

 

VÝHODY PLUG-IN HYBRIDU (PHEV) OPROTI HYBRIDU (HEV)

Mitsubishi Outlander PHEV umožňuje bezemisnú jazdu v čisto elektrickom režime s dojazdom až 45 km (podľa WLTP) a to až do rýchlosti 135 km / h. V tomto režime teda Outlander PHEV nespína zážihový motor a tým pádom nespotrebuje ani liter paliva. Naopak konvenčné hybridy umožňujú dojazd v čisto elektrickom režime iba niekoľko málo kilometrov a následne sa pripája zážihový motor. Tým pádom rastie spotreba paliva a množstvo produkovaných emisií. Zároveň s tým teda klesá efektívnosť a výhody možnosti elektrickej jazdy.

Vo svojej podstate majú hybridy taktiež nízke lokálne emisie a pri vyhovujúcom štýle jazdy vedia byť úsporné. Pri pomalom posúvaní v kolóne v mestách a na diaľnici pri vyššej rýchlosti sa ale výhoda konvenčných hybridov trochu stráca vzhľadom na nízky dojazd v čisto elektrickom režime.

Štúdia taktiež odhalila, že v prípade dobíjania priemerne 1,6x denne predstavuje úspora paliva až 70% (oproti porovnateľne veľkému vozidlu s bežným zážihovým motorom)*.
*Založené na prieskume trhu v roku 2019

Prečítajte si viac o záruke na batériu pohonu: TU.

HEV (Hybrid Electric Vehicle)

Plne hybridný pohon pozostáva z troch navzájom prepojených zložiek: zážihového motora, elektromotora a batérie. Kľúčom k fungovaniu tohto systému je optimálny tok energie medzi všetkými tromi súčasťami. Elektromotor spätne získava energiu pri brzdení, a ak sa vozidlo pohybuje stálou rýchlosťou, prenáša nevyužívanú energiu do batérií pre neskoršie využitie, napríklad pri jazdení v kolóne. Batériu preto nie je potrebné dobíjať a súčasne sa minimalizuje spotreba paliva.

Ako HEV funguje?

Hybrid nemá jeden hybridný motor, ale komplexný hybridný pohon. V závislosti od rýchlosti jazdy využíva vozidlo s hybridným pohonom buď iba elektromotor, alebo iba spaľovací motor, alebo oba tieto zdroje súčasne.

PHEV (Plug-In Hybrid Electric Vehicle)

Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV) je označenie pre paralelné hybridné automobily, ktorých batériu možno dobíjať aj z externého zdroja elektrickej energie (elektrickej zásuvky).

Ako PHEV funguje?

Plug-in hybridy (PHEV) fungujú rovnako ako autá s hybridným pohonom. Naviac však majú výhodu spočívajúcu v možnosti dobíjania z externého zdroja elektriny. Väčšia kapacita akumulátora im umožňuje bezemisnú prevádzku na vzdialenosť až 45 km (podľa WLTP). Vodič však môže prepnúť na hybridný režim, ktorý šetrí akumulátor, a dlhšie cesty možno absolvovať len so spaľovacím motorom.

Nižšie v tabuľke sú uvedené jednotlivé benefity technológie PHEV.

Z tohto porovnania vyplýva, že technológia PHEV je pre užívateľov oveľa lepšia a efektívnejšia z hľadiska každodenného využitia.

Všetky tieto výhody ponúka samozrejme aj Mitsubishi Outlander PHEV..

 

 
  HEV PHEV
Bezúdržbová batéria
Nižšie opotrebovanie komponentov brzdového systému
Nižšia spotreba paliva
Nižšie prevádzkové náklady
Bezemisná jazda
Vyšší dojazd čisto na elektrinu
Čisto elektrická jazda pri vyššej rýchlosti
Možnosť dobíjania

*Norma WLTP, čiže Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedures, skladajúca sa z WLTC (World Harmonized Light Vehicle Duty Test Cycle), pri ktorom prebieha meranie emisií a spotreby paliva a RDE (Real Driving Emission), teda v druhom prípade z jázd v reálnej prevádzke, kde prebieha meranie niektorých vybraných zložiek emisií, nedochádza však k meraniu spotreby. Nový cyklus WTLP charakterizuje oveľa dynamickejší štýl s radom prudších zrýchlení, menej státia na voľnobehu a maximálna rýchlosť posunutá na 130 km/h.